• Главная
 • Мнение
 • Гуманізм чи відстріл? Безпритульні тварини і суспільство

Гуманізм чи відстріл? Безпритульні тварини і суспільство

Безпритульні тварини. Соціальна і екологічна проблема. Гуманізм захисників тварин і старі забобони прихильників масового відстрілу. Щороку в ЗМІ з’являються повідомлення про випадки сказу і проблему із забезпеченням вакцини проти сказу. Не стало винятком і місто Біла Церква, районний центр Київської області.

 

Про тварин, евтаназію та людську небайдужість спілкуємося з начальником управління ветеринарної медицини в м. Білій Церкві – головним державним інспектором ветеринарної медицини міста Біла Церква Київської області Володимиром Вовкотрубом

-          – Яка ситуація з вакцинами проти сказу?

-          – З антирабічними вакцинами для людей ситуація критична, а для тварин вона є в достатній кількості. Люди всіма неправдами намагаються її провезти в Україну, бо здоров’я важливіше, ніж покарання за її провезення. На цьому наживаються посередники, тому ситуацію конче потрібно врегулювати.

-          – Який стан з безпритульними тваринами в Білій Церкві: приблизна їхня кількість?

-          – Достовірних даних по кількості немає, ми виходимо з тієї цифри, що в минулому комунальними службами щороку проводився відлов близько 2000 голів. Такі міри провадилися до 2006 року, поки не набрав чинності Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Орієнтуватися можемо на цифру до 3000 осіб.

-          – Тобто, не зважаючи на те, що відлов тварин був регулярним, їхня популяція залишалася приблизно на одному рівні.

-          – Протягом останніх п’яти років у місті проводилася стерилізація безпритульних тварин, раніше ці заходи проводили приватні ветлікарі, а цього року управління ветеринарної медицини в Білій Церкві взяло на себе всі роботи пов’язані з відловом, стерилізацією, перетримуванням і поверненням на місце перебування, підбором трупів безпритульних тварин. Ми взяли на себе ці клопоти, бо в місці було кілька випадків сказу і в місті вводили карантин. Збудниками сказу були саме безпритульні тварини. Ми налагодили чіткий облік стерилізованих тварин. Вони бігають з бірками, по кольору і формі яких можна визначити в якому році тварина була стерилізована. А найголовніше це те, що кожну стерилізовану тварину ми щепили від сказу. Тож якщо собака і покусала когось, то ця людина побачила бірку і лікарі їй скажуть, що тепер не потрібно проходити дороговартісний курс лікування. Крім того, кожна безпритульна тварина, яка пройшла у нас курс стерилізації, має опікуна, який веде за нею спостереження.

-          – Скільки реєструється щороку укусів?

-          – На перше червня було зареєстровано 198 випадків, коли собаки кусали людей. Складність у тому, що ми не можемо відслідкувати безпритульних тварин. За 10 днів лікарі мають спостерігати за хворим, а ми за твариною. Якщо тварина хвора на сказ, то за 10 днів вона помирає і тоді є ясна картина, яке лікування призначати покусаному. До речі, специфічних вакцин проти сказу наразі в Україні немає. Вони не зареєстровані й з цим є проблеми. В місті потрібно створити незнижуваний запас вакцини, про що ми з місцевими депутатами звернулися до профільного міністра.

евтаназія

-          – Скільки на сьогодні налічується стерилізованих і щеплених тварин?

-          – Близько шестисот голів. Є у нас прикрі випадки, коли люди приїздять із сіл на ринок і залишають там малих цуценят, мовляв місто прогодує. Добре, що в нас багато помічників, які весь свій вільний час приділяють піклуванню про безпритульних тварин. Навіть відправляли їх на лікування в Німеччину, Америку. Був один собака з перебитим хребтом, то йому зробили спеціальний пристрій з колесами і в такому вигляді передали у ветклініку Заходу. Активісти приходять і допомагають у прибиранні кліток, догляду за тваринами і величезна робота ними проводиться по знаходженню для стерилізованих тварин господарів. Співпраця з громадськістю – наше велике досягнення.

-          – Як просуваються справи по будові притулку для безпритульних тварин?

-          – Кошти виділені на проект і фундамент, близько 600 тисяч гривень. Крім того є у нас заасфальтована ділянка з підведеними комунікаціями.

тварини

-       – Багато є закидів притулкам, що у них тварини брудні й голодні…

-       – У Білій Церкві є приватний притулок, де людина сама приймає тварин і на території нашої ветлікарні є притулок, де перетримуються тварини після стерилізації, яким потрібно 3-4 доби, щоб вийти з-під наркозу, а лікарі повинні оглянути і сказати чи немає ускладнень і щепити їх. За допомоги волонтерів ми трохи розширили свій стаціонар і перетримка є. Та є і такі люди, які в квартирах тримають велику кількість тварин і створюють справжнє лихо для сусідів. Нестерпний запах, нечистоти. Позбавити права тримати таких тварин може лише суд, а якщо і прийде їх забирати виконавча служба, то притулку поки немає. Знову волонтери допомогли їх розподілити у добрі руки.

-          – Є настрої у суспільстві, щоб повернутися до відстрілу тварин, як ви до цього ставитеся?

-           Ми прагнемо йти в Європу, тому дії і вчинки мають бути відповідними. Відстріляти – це радикально і просто, але ніхто з нас життя цим тваринам не давав і забирати не має права. Я вважаю, що евтаназія має бути, наприклад коли тварині нанесена травма несумісна з життям. Є соціальна евтаназія, коли переваги для суспільства більші ніж недоліки. Евтаназії мають піддаватися хворі на сказ тварини, здичавілі, агресивні. Ми за два роки, ще не піддавали тварин евтаназії. Не кожен лікар її може зробити, морально важко. Проблема з безпритульними тваринами є, але вона може мінімізуватися і вирішитися спільними зусиллями ветлікарів, громади і влади.    
Розмову вів Костянтин Климчук

 • Apt
 • MOZ
 • Ipsn
 • Dsu
 • ВОЗ
Новости фармации и медицины

Новости фармации и медицины

Контакты

 • Адрес: Киев, Пушкинская 21, оф. 1 А
 • Email: redactor@pharmnews.net
 • По вопросам рекламы: adv@pharmnews.net
 • Телефон: 044 338 80 27
2016 © Все права защищены. Все права на статьи и другие материалы принадлежат PharmNews. При использовании материалов ссылка на сайт обязательна.